home

Monika Absolonová

otevřít otevřít otevřít otevřít otevřít

informace

Monika se narodila 27. září 1976 v Benešově u Prahy. Zdárně ukončila studium na soukromé hotelové škole, aby pokračovala šprtáním němčiny na Akademii J. A. Komenského.

A jak sama Monča hodnotí svou dráhu studenta? "Na základce výborná, na střední průměr a na jazykovce lajdák."

Málokdo si ji ale nyní dokáže představit v černobílém stejnokroji. Móňa patří jinam. Na jeviště, případně na stříbrné plátno, jak nám ostatně předvedla excelentním výkonem v Troškově Princezně ze mlejna 2 i malými rolemi ve Zdivočelé zemi a Kameňáku 2 a 3.

Svou pěveckou kariéru odstartovala již ve svých sedmi letech v Kühnově dětském sboru, počátkem 90. let začala navštěvovat hodiny zpěvu u Lídy Nopové a od roku 1996 studuje zpěv u profesora Eduarda Klezly. Mezitím se stačila provdat za extraligového hokejistu Václava Eiselta, následně se rozvést a ještě natočit 5 sólových alb.

Ani účinkování v muzikálu není Monice vůbec cizí. Do muzikálového vlaku nastoupila v roce 1995 a usedla do kupé mezi Svobodovy upíry v čele se známým Draculou. Dojela až na konečnou, kde přestoupila ke Krysaři Daniela Landy. Následovala cesta na pražskou Broadway, kde se společně s Bárou Basikovou, Ilonou Csákovou a Radkou Fišarovou dělila o titulní roli Kleopatry ve stejnojmenném muzikálu Michala Davida. Na Broadwayi zůstala i v následující sezóně, kdy ztvárnila hned dvě role (Alžběty a Buginy) v muzikálové verzi Renčových Rebelů, na které ve společnosti udatných Třech mušketýrů navázala "pořádnou mrchou" Mylady de Winter. Poté si splnila sen, když na jevišti stanula coby Angelika. Tu filmovou si totiž oblíbila. Jak se zdá, Monika si stále více užívá rolí osudových žen, což dokazuje nejen postava Agnes, Lorraine i Kleopatry, ale i "karlínská" Eliška Pomořanská v překrásném muzikálu plném hvězd (a to nejen těch jevištních) - Noc na Karlštejně. V současné době můžeme opět obdivovat její Lorraine v Draculovi i coby Monu Lisu ve stejnojmeném muzikálu Divadla Broadway.

Nejen muzikálem živ je člověk, a proto také Monika rozšířila své obzory na pole činohry. V Bránickém divadle úspěšně a s bezprostředností svou vlastní ztvárňuje titulní roli Veroniky ve hře Lumíra Olšovského Den na zkoušku.

Moničin strom popularity kvete již šestnáct let, avšak plodit ovoce začal až v době nedávné. Velkou zásluhu bezpochyby nese již zmíněná Kleopatra, v níž Monika dokázala své kvality a která jí vynesla mezi nejlepší desítku tuzemských zpěvaček. Podvakrát si pak dokonce (v letech 2002 a 2003) odnesla z předávání cen Českého Slavíka titul "Skokanka roku". Mimo dvou nejdelších Slavičích skoků směrem vzhůru a následného zakotvení na bramborové příčce dosáhla Monika i nominace na českou Gramy od Akademie populární hudby v kategorii Objev roku 1994 a nominace na divadelní cenu Thálie pro rok 2002 za svůj výkon v muzikálu Kleopatra. O tom, že se žádná prestižní anketa, odrážející v sobě popularitu, bez Mony neobejde, netřeba déle rozprávět...

vystoupení

  • repertoár jejího 30ti minutového halfplaybacku vychází jak z posledního alba, tak i z muzikálového účinkování;
  • vystupuje s 2 tanečnicemi  v rámci společenských akcí 
  • nebo koncertně s kapelou
  • možná je i moderace akc
  • cena dohodou dle typu akce


novinky facebook G+ Youtube
[CNW:Counter]