home

Verona

otevřít otevřít

informace

  • Duo VERONA tvoří Peter Fider - klávesy, produkce a nově zpěvačka Veronika Stýblová

 

  • PETER FIDER

Peter Fider emigroval na konci 80.let s rodinou do Německa, kde během 90.let působil jako producent  tanečních remixů. V roce 1999 zkusil návrat do Čech a byl to návrat ve velkém stylu – sestavil dívčí skupinu  Holki, která se poté stala jedním z komerčně nejúspěšnějších souborů.  Jako výhradní autor a producent je podepsán pod všemi třemi dosavadními alby skupiny Holki, přičemž každé z nich dosáhlo na českém trhu ojedinělého statutu Dvojplatinová deska.  Se skupinou Holki má na kontě také několik úspěšných rozhlasových a klipových hitů (mj. Už mi nevolej, Letní ráno, Mám ráda, Jsi senzační). S novým projektem VERONA se představuje poprvé také jako interpret.

Skupina VERONA je složena ze dvou členů. Hudebního producenta a zakladatele kapely Petra Fidera a zpěvačky Veroniky Stýblové, která v roce 2018 nahradila původní zpěvačku Markétu Jakšlovou.

V roce 2002 vydala skupina své první album Náhodou, ze kterého vyšel jako druhý stejnojmenný singl, který se stal ihned hitem.

Druhé album následovalo v roce 2003. Pilotní singl Nejsi sám poprvé Verona představila na vystoupení jako předkapela na koncertu německé skupiny Scooter. Druhým singlem z alba je píseň Kde lásku brát. V tomto roce kapela rozšířila své působení i do sousedního Slovenska.

Ve stejném roce kapela získala i ocenění Český slavík v kategorii Skokan roku.

Singl Nejsi sám skupina nahrála také v angličtině pod názvem Life Is Fun. Ten byl bonusem na jejím třetím studiovém albu Jen tobě, ze kterého jako pilotní vychází stejnojmenná píseň.

V roce 2006 pak kapela vydala své čtvrté album Girotondo.

Následující rok Verona vydává své první DVD Videokolekce, které obsahuje 8 videoklipů a karaoke verze. Vyšel také singl nazpívaný v angličtině You Gotta Move On, který se dostal i do hitparád v Norsku, Bulharsku a Maďarsku.

V roce 2008 vyšla deska Best of, doplněná novými singly Stay With Me.

 V roce 2009 pak kapela vydává singl Do You Really Wanna Know, k němuž natočila videoklip v Polsku. Poslední singly Ztracená bloudím a Hey Boy se pak dostaly na první příčky slovenské i české hitparády a staly se obrovskými hity, které rádia hrají dodnes.

Singl Ztracená bloudím dokonce získal cenu OSA za populární skladbu roku. 

Hey Boy vyšlo u labelu Ministry Of Sound v Německu a také v dalších evropských zemích. Dále kapela absolvovala turné v Číně.

Další album Meziprostor pojmenovali kvůli tomu, že stojí na pomezí mezi taneční hudbou a popem. Skupina v tomto období oznámila, že již nebude jezdit po diskotékách a dají přednost jiným akcím.

Kapela v roce 2015 vydala singl s videoklipem Teď a tady. Na hlášce "pojďte s náma šlapat zelí" si sice kritici smlsli, nicméně v klubech a diskotékách naprosto zabodoval.

Singl Endless day zabodoval ve všech sférách.

Díky životním událostem (svatba, dítě) se zpěvačka Markéta rozhodla opustit kapelu a příležitostně se věnovat svému sólovému projektu Marqet. Nahradila ji zpěvačka Veronika Stýblová, s kterou na začátku roku 2018 vznikl singl Complicated, který do dnes boduje ve všech rádiích. Videoklip k singlu se natáčel v USA. 

vystoupení

Vystupují na společ. či firemních akcí, na diskotékách atp. na halfplayback nebo koncertně s kapelou. Cena dohodou dle typu akce.novinky facebook G+ Youtube
[CNW:Counter]