home

Taneční skupina - tematické tance

otevřít otevřít otevřít otevřít otevřít

Informace:

  • Pražská taneční skupina s mnoholetou tradicí a zkušenostmi
  • Díky bohatým předchozím tanečním zkušenostem členek je repertoár skupiny velmi pestrý. Tančí tance z období gotiky a renesance z panských dvorů, měst a vesnic. Tance masopustní, cikánské, orientální, čínské, lidové české tance i kankán.
  • Profesionální choreografie vycházejí ze zkušeností s originálními historickými a národními tanci, avšak ve zpracování, které se snaží přiblížit atmosféru dávných časů způsobem lahodícím oku diváka a pojaté tak, aby především zaujalo a potěšilo publikum.
  • Soubor disponuje velkou a bohatou kostýmní výpravou, jejíž součástí jsou i rekonstrukce originálních šatů. Všechny další kostýmy jsou vlastními návrhy souboru ve spolupráci s krejčovským salonem Aleny Janočikové.

 

Jako jediní v ČR programy jako jsou japonské a čínské tance. V našem tanečním reperotiáru jsou i jiné exotické destinace jako je Polynesie - Hawaii a Tahiti, ostrovy Mauricius, Réunion, Seychelly.  Karibský tanec z Costa Rica, Kuby a další. 

100 let Republiky:

Na plovárně - Retro taneční show v plavkách

Je retro taneční show stylizovaná do první poloviny minulého století, nebo chcete-li do První republiky. 20.léta byla bohatou inspirací pro toto taneční představení s letní tématikou retro plováren a lázní. Tanečnice tančí v originálních plaveckých úborech y první poloviny minulého století. Program je připraven jako kabaretní vystoupení se stylovými doplňky jako plavecké kruhy a další.

Charleston - 20's a Great Gatsby show

Charleston a 20.léta 20.století. Nechte se unést divokým a nevázaným tancem, kte-rým charleston byl a stále je. Krásné tanečnice charlestonu Vám představí tento ta-nec v několika choreografiích a kostýmových výpravách. Kostýmy, které na charles-ton používáme, jsou šity přesně dle původních dobových předloh včetně doplňků a účesů.

1910 Pepíci aneb tance pražské galérky

Tance ze staré Prahy. Naši tanečníci a tanečnice Vám zatančí staročeské tance z praž-ských putik a hospod. Sprostonárodní tance a písně v autorských choreografiích.

Lze zdělat i módní přehlídku

Móda za První republiky aneb 1900 - 1940

Originální kousky ze skříní našich dědečků, babiček, prababiček i praprababiček. Módní přehlídka zaměřená na pánskou i dámskou módu z let 1900 - 1940.

Délka vystoupení: dle potřeby

Cena vystoupení: dle počtu tanečnic, typu akcenovinky facebook G+ Youtube
[CNW:Counter]