home

Petr Fiedor

otevřít otevřít otevřít

Informace:

Kaskadér, fakír a rekordman Petr Fiedor je držitelem více než dvou desítek českých i světových rekordů v disciplínách, kde se pracuje s ohněm. Samozřejmost a jistota, se kterou s ohněm manipuluje, mu v Pelhřimově - městě rekordů vynesla tituly Pán ohně, Pan oheň či Pán plamenů.

Rekordy Petra Fiedora: např.:

  • držení ohně v ústech po dobu 30,03 vteřiny
  • výstup na hory Sněžku, Říp a Blaník během 24 hodin po skleněných střepech
  • 10 dní na skleněných střepech o hladu, poslední 3 dny bez tekutin, němý, oslepen a ohlušen
  • 240 vyplivnutých plamenů během 4 minut
  • hoření osoby na místě po dobu 6:02,55 minut
  • 8694 osob o celkové hmotnosti 510 844,7 kg vystoupilo na hrudník fakíra ležícího holými zády na střepech

  

Vystoupení:

REKORDMANSKÁ OHŇOVÁ SHOW

Komponované vystoupení je sestaveno z prvků, které jsou pro svou ojedinělost a parametry zapsány v České nebo Guinnessově knize rekordů. Diváci uvidí neuvěřitelné kousky na skleněných střepech, připínáčcích, žiletkách a ostrých břitech. Závěr vystoupení je ukázkou práce s ohněm. Plivání ohně s možností použití pyrotechnických efektů je tečkou, která podtrhuje celé vystoupení jako nezapomenutelný zážitek. Celé vystoupení je komponované na hudbu, a je možné jej provést jak v exteriéru, tak v interiéru.
Délka vystoupení: 25 minut (dle dohody)
Možnosti:
Provést předem či náhodně vybranou osobu po skleněných střepech.
Spolupráce s diváky na některých částech vystoupení.
Tématicky uzpůsobit vystoupení požadavkům objednavatele.
Vystoupení koncipovat jako úvod závěrečného ohňostroje.

 

KURZ CHŮZE PO ŽHAVÉM UHLÍ

Žádné holotropní dýchání, žádné sektářství, žádní šamané, žádné bubínky. Jen vy a oheň! Kompletně zabezpečený kurz chůze po žhavém uhlí na vámi vybraném místě je veden čistě na základě fyzikálních zákonů, praktické psychologie a znalosti lidské anatomie.  Doba trvání kurzu pro účastníky je přibližně 3,5 hodiny.  Kurz zahrnuje slavnostní zapálení ohně, ukázky fakírské práce s ohněm, besedu na téma bolest s možností pro účastníky ulehnout na hřebové lože, přípravu účastníků na samotný přechod, přechod, slavnostní ukončení a předání certifikátů.

 

REKORDY

Na míru vaší akce připravíme ve spolupráci s pelhřimovskou agenturou Dobrý den vytvoření, nebo překonání českého eventuelně světového rekordu. Zda se rekord stane součástí vámi pořádané akce, nebo zda v samostatné podobě bude propagovat vaší firmu je jen a jen na vás. Různé úrovně náročnosti rekordů na přípravu, nám dovolují nabídnout vám rekordy v různých cenových variacích, od komorních akcí až po složitější výkony.

  

OHŇOSTROJE

Ohňostroj lze zrealizovat ve všech cenových relacích, tedy malé, velké i největší, tiché i ohňostroje na hudbu. Místo pro realizace je možné také nad vodní hladinou. S výběrem hudby i speciálním požadavkům rádi vyhovýme. 

 

BESEDY A PŘEDNÁŠKY

Souběžně se získáváním zkušeností z různých oborů, ve kterých figuruje oheň, vznikal i digitální archiv na téma oheň. Ten dnes obsahuje více než 10 000 položek na toto téma. Dokumenty, fotografie a videa jsou využívány mimo jiné při tvorbě přednášek pro zájmové skupiny a školy. Besedy a přednášky jsou doplněny o praktické ukázky.

Téma besed a přednášek:

  • PŘEŽITÍ (techniky přežití v prostředí střední Evropy)
  • OHEŇ JAKO FYZIKÁLNÍ JEV (názvosloví, podmínky a produkty hoření, fyzikální vlastnosti ohně a jeho podoby)
  • OHEŇ A JEHO PRAKTICKÉ VYUŽITÍ (rozdělávání ohně, druhy ohňů, praktické využití a způsoby ohřevu potravin)

Cena dohodou dle typu vystoupení a akce.novinky facebook G+ Youtube
[CNW:Counter]