home

BLUE CIMBAL

otevřít otevřít otevřít

Informace:

BLUE CIMBAL je hudební nástroj zářící v novém světle.

Zpěvák a cimbalista Roman Veverka představuje cimbál jako osobitě hraný a snímaný nástroj v široké plejádě písní od lidových přes historické až po balady a hity populární hudby. Díky zvonivému zvuku originálního nástroje uslyšíte v naprosto jedinečné a nezaměnitelné podobě nejen známé i neznámé lidové písně, ale především písně velkých světových jmen jako jsou U2, Pink Floyd, Sting, Beatles, Elton John a mnoha dalších i v neposlední řadě také tvorby vlastní. Lidové zní moderně a moderní lidově.V současnosti si vše můžete poslechnout v několika koncertních provedeních, od sólového, přes pop-rock kapelu až ke spolupráci se vzácnými hosty. 

Vystoupení:

  • sólové
  • BLUE CIMBAL rock and pop
  • s Bárou Basikovou

 

Sólové vystoupení:

Roman Veverka zpívá nad Modrým Cimbálem populární i lidové písně, balady a hity, které vnikly hluboce do srdcí posluchačů na celém světě. V nové podobě zní tvorba U2, Pink Floyd, Stinga, Beatles, Leonarda Cohena, Eltona Johna, Queen a dalších. Z českých pak především tvorba 60.-70. let a samozřejmě mnoho klenotů z písní lidových.

Cimbál je představen jako jedinečný doprovodný nástroj, jehož zvuk ve spojení s naléhavostí hlasu působí intenzivní niterný dotyk. Způsob doprovodu se dá přirovnat k hraní na piano, ale nezaměnitelný zvuk cimbálu je daleko otevřenější, zvonivější a plný alikvotního spektra akordů.

Se svým sólovým vystoupením bývá zván jako koncertní umělec k romantickým i zábavným večerům, jako host na nejrůznější festivaly, společenské akce apod. Osobně mu ve Vídni k jeho interpretaci pogratulovala i samotná Yoko Ono.

 

Modrý Cimbál v pop-rockové kapele

Modrý Cimbál v pop-rockové kapele nahradil kytary a ve zcela novém jedinečném zvuku rozeznívá plejádu lidových písní i moderních hitů.

V alikvotech cimbálu, v tepající rytmice baskytary a bicích, ve zcela originálním znění tak na publikum dýchá kouzelná atmosféra lidových písní Moravy a Slovenska v působivých moderních úpravách a neklidný duch novodobých autorských počinů vlastních i jmen jako jsou U2, Pink Floyd, Stinga, Beatles, Coldplay a mnoha dalších.Tvůrčí aranže písní, expresivní vokály, způsob hry a souhry, jsou důkazem hlubokého hudebního zanícení. Svou oduševnělou energičností a komunikací přináší radost i okouzlení do srdcí mnoha posluchačů.

 

BLUE CIMBAL a Bára Basiková

Bára Basiková, jedna z nejznámějších a nejoriginálnějších českých zpěvaček spojila svůj nezaměnitelný hlas s cimbálovou pop-rockovou kapelou. Jiskra jednoho náhodného setkání zažehla novou spolupráci, která přináší známé písně nejen ze zpěvaččina repertoáru ve zcela jedinečném zvuku.

Hity jako Souměrná, Veni Domine aj. střídají lidové písně, kterým Bára v netradičních aranžích dává nový osobitý rozměr. Stejně tak známým světovým hitům U2, Beatles a dalších, které společně rozeznívají a směřují do nečekaných poloh a verzí plných hudebních experimentů a překvapení.

Koncertní vystoupení Báry Basikové a Modrého Cimbálu je ukázkou zpěvaččina velkého interpretačního rozsahu a niterné souhry s alikvoty cimbálu, tradičního nástroje v netradičním kontextu pop-rockové kapely.

Vystoupení:novinky facebook G+ Youtube
[CNW:Counter]