home

Táborští Kupci

otevřít otevřít otevřít otevřít

Informace:

  Hard – turnaj těžkooděnců, Vystoupení s prapory, Historické průvody, Bubny, Kostýmový kompars, Akce pro děti – vše je zasazeno do období 2. pol. 15. stol. Ohňová show ve všech jejích variantách a UV show jsou zvláštní odnoží působení skupiny a nespadá do zmíněného historického období.

Vystoupení:

Hard – turnaj těžkooděnců - je prioritní aktivitou souboru. Akce spočívá v ukázce nesecvičených soubojů v plné výbavě. Duely, kruh zrady, souboj skupin. Jedná se o příklad reálného boje inspirovaným pravidly HMB (Battle of the nations) pravidla pro Bohurtové kategorie a HMB pravidla pro Turnajové kategorie. V tuto chvíli se můžeme pochlubit účastí v polské Byczyne. Používá se pestrá paleta gotických zbraní: meče - 2, 1,5 a 1 ruční, palcáty, obouruční zbraně, násadové zbraně a bijáky.

Vystoupení s prapory - Táborští kupci pro Vás připravili nacvičené variace s prapory, které se ve středověku používali k signalizaci povelů. Toto vystoupení probíhá ve dvou variantách, a to buď jako prezentace ve skupině, nebo jednotlivého sólového vystoupení, dalším možným využitím jsou historické průvody, kdy společně s bubeníky jde o zajímavé zpestření. Toto vystoupení je ve většině případů doprovázeno skupinou bubeníků.

Historické průvody - V historických průvodech můžeme nabídnout kostýmový kompars, skupinu praporečníků, bubeníků či chrliče ohně. Tento nabízený program je po včasné dohodě možné změnit dle požadavků, přání klienta a dané situace.

Vystoupení fakíra - opalování různých částí těla, plivání ohnivého sloupce apod. Vystoupení lze provádět i v uzavřených prostorech s dostatečnou výškou stropu bez dekorací.

Bubny - Dalším z nabízených aktivit Táborských kupců, je vystoupení bubeníků - lze využít jako jeden celek, ale je vhodné i k vystoupení s prapory, šermu nebo do historických průvodů.

Kostýmový kompars - Touto nabídkou zajišťuje historické podbarvení nejrůznějších typů akcí, a to např. – maturitní plesy, rauty, průvody apod.

Akce pro děti - prostřednictvím her a soutěží se skupina Táborští Kupci snaží přiblížit dětem obraz středověku. Pro tyto účely může nabídnout např.- lukostřelbu, výstavu dobových zbrojí a zbraní, dětský tjost, "Dračí puzzle" a vrhání seker.novinky facebook G+ Youtube
[CNW:Counter]