home

Karya

otevřít otevřít otevřít

Informace:

Stálice muzikálových produkcí, kterou si především pamatují příznivci Shalomu, nezaváhají ani na vteřinu, o kom se mluví, když se řekne Karya. Ano, řeč je o vynikající zpěvačce Janě Feriové.

Svá křídla roztáhla v době, kdy se začaly bořit hranice, a to i ve světě hudebním. Zelenou dostala celá řada hudebních uskupení, mezi kterými jednoznačně vynikal Shalom v čele s Petrem Mukem. V roce 1992 kapela vydala stejnojmennou desku a tehdy o sobě dala vědět právě Jana Feriová, zpěvačka se skvělým hlasem, který má dodnes.

Na profesionální dráhu vstoupila již v roce 1987 v Country Beatu Jiřího Brabce, kde tehdy nahradila Naďu Urbánkovou. V roce 1990 koncertovala s Daliborem Jandou a skupinou Prototyp, o rok později projela celé tehdejší Československo společně se skupinou Olympic a později také s kapelou Žlutý Pes.

Říká se, že náhody neexistují, přesto se tak říká okamžikům, které nečekaně změní váš život a přesně to zažila Jana Feriová s Petrem Mukem. Potkali se po koncertu skupiny Oceán v Praze ve Valdštejnské zahradě. Jana ho samozřejmě znala, on ji ne, ale to vlastně nevadilo, muzikanti jsou jedna velká rodina, a když se jde zapít úspěšný koncert, tak jdou všichni. Jany okamžik přišel až cestou domů, na který se prý nedá zapomenout: „Šli jsme ze Smíchova po mostě, a já začala s Petrem zpívat cikánské písně. Dozpívali jsme a Petr řekl, tebe chci mít v Shalomu. Zažívala jsem pak nepopsatelný věci, které mě navždy ovlivnily,“ říká Jana Feriová.

Vydala sólovou desku Karya, posluchači budou znát hity jako například Spoutaná, Mastroianni.

Hrála v muzikálech - Krysař, Hamlet, Galileo, Jack rozparovač.

  

Vystoupení:

Halfplayback v délce cca 30 min vhodné na různé společenské akce.

 

 novinky facebook G+ Youtube
[CNW:Counter]