home

„Betlémský příběh“

otevřít otevřít otevřít otevřít otevřít otevřít

Informace:

Jedná se o scénické zpracování vánočních koled, které souvisle vyprávějí děj o narození Ježíše Krista. Koledy jsou netradičně upravené pro dechovou hudbu, smyčcový kvartet, dudy, sbor a sólisty. V příběhu účinkují dospělí i děti a doprovází je patnáctičlenný hudební orchestr. Během 75 minut zazní 40 různých koled známých i méně známých. Záměrem scénáristky Vladimíry Březinové bylo seznámit diváky především s jihočeskými vánočními písněmi, které uslyšíte v představení nejčastěji. Vystoupení jistě zaujme diváka i bohatými kostýmy, na kterých se podílelo mnoho přátel a příznivců tohoto projektu.
 
Návrh a výtvarné zpracování kulis - Ing. arch. Monika Krausová a Ing. arch. Martin Kraus.
 
Autor hudebních úprav - houslista Jiří Sycha, vyrůstal ve Zlíně, kde od 11 let hrál v dětské CM Valaška, později působil řadu let v CM Valašica (pro ni upravoval např. koledy pro CD nahrávku). Několik let spolupracoval s cimbálistkou Zuzanou Lapčíkovou (na CD Moravské písně milostné), nebo se známými valašskými zpěváky Josefem Lažou a Jarmilou Šulákovou. Hudební  kompozici studoval na kroměřížské konzervatoři u Doc. Ingrid Silné.
 
Scénář a režie - Vladimíra Březinová, je lektorkou a interpretkou hudebních a tanečních lidových tradic, vede Soubor písní a tanců Lužničan a Lužničánek v Plané nad Lužnicí. Od dětství se věnuje folklóru, je dlouholetou členkou Blaťáckého souboru písní a tanců, se kterým se účastnila řady projektů u nás i v zahraničí např. scénického zpracování dobové svatby, dožínek, natáčení pořadů pro ČT a pohádek.
 
Představení je vhodné pro malé i velké diváky do divadel a jiných prostor s jevištěm minimálně 8 x 6 m. Nabízíme jako školní pořad nebo pro širokou veřejnost.
 
Cena dohodou.
 novinky facebook G+ Youtube
[CNW:Counter]