home

100 LET REPUBLIKY

otevřít otevřít otevřít

VÝBĚR Z NABÍDKY - 100 LET REPUBLIKY

 

PATROLA ŠLAPETO

Skupinu PATROLA ŠLAPETO založili v roce 2001 Radan Dolejš (dlouholetý šéf legen-dárního Šlapeta) a Karel Hoza (dlouholetý šéf Pražského pouťového promenádního orchestru). Skupina se systematicky věnuje interpretaci nejslavnějších hospod-ských písní minulého století a převážné části repertoáru génia české písničky Karla Hašlera. V březnu 2010 se skupina PATROLA ŠLAPETO vrátila po 17 letech na hostující angažmá do legendárního pražského divadla Semafor. Premiéra programu „Mou Evropou pražská je putyka“ se uskutečnila 25.3.2010. V Semaforu Patrola Šlapeto pokřtila v září 2013 své nové CD/DVD „Praha – srdce Evropy“. V únoru 2016 vychází obsáhlý zpěvník Karla Hašlera, jehož přílohou je CD skupiny Patrola Šlapeto s hosty.

Délka vystoupení: 60min. Nebo dle požadavku

Cena vystoupení: dle typu akce

 

 

STANLEYDIXIE

Je nás pět a jmenujeme se Stanley's Dixie Street Band. Už slovo "street" v našem názvu naznačuje, že se nesnažíme hrát nějaký prokomponovaný jazz, ale klasický dixík, který vychází z počátku vzniku této muziky. Hrajeme bez aparatury, tedy po-kud je to možné. Zpěv je akustický přes "hlásnou troubu", což je velice efektní. Více nám to vyhovuje, jelikož tak vyniká stylovost žánru, který hrajeme a vzniká tím jedi-nečná zvuková archaičnost. V našem repertoáru najdete veškerou dixielandovou klasiku, swing, blues...Ať už se kapela postaví na pódium nebo na trávu, nepotřebu-je žádné ozvučení, čehož hojně využívají především pořadatelé akcí, kterým jde o zachování dobové atmosféry. Pódiové podmínky a případné nazvučení kapely závisí na povaze akce a prostoru pro vystoupení - vše je pochopitelně věcí domluvy.

Délka vystoupení: 60 min. nebo dle požadavku

Cena vystoupení: dle typu akce

Více na:

 

 

SWING BAND TÁBOR

Swing band je 20členný orchestr, který hraje v klasickém bigbandovém obsazení (5 saxofonů, 4 trumpety, 4 trombony, rytmika, 2 zpěvačky).

Hudba Swing bandu je vhodná pro:

Oslavy 100 let republiky— hodinový vstup s repertoárem 20.—30. let 20. století

Koncertní vystoupení – poslechový, promenádní koncert v délce cca 1-1,5h

Reprezentativní plesy a společ.– kulturní akce (délka dle dohody, repertoár cha-cha, jive, waltz, tango, latin rocknroll)

Vernisáže – Dixieland Swing Bandu (menší uskupení)

Žesťový kvintet – vhodné v období adventu

VÁNOCE SE SWING BANDEM TÁBOR - Swing Band Tábor (5 saxofonů, 4 trumpety, 4 trombony, rytmika) připravil pro Vánoce speciální program, obohacený o patnác-tičlenný smíšený sbor (celkem tedy 35 hudebníků). Spolu secvičili hodinu a čtvrt trvající pásmo nejznámějších vánočních písní z celého světa (Jingle bells, Bílé váno-ce, Purpura atd.) a koled v moderní úpravě Milana Svobody a jeho Kontrabandu.

Cena vystoupení: dohodou dle typu akce a velikosti sestavy orchestru

Více na: www.richart.cz

 

 

TANEC—Pražská konzervatoř

Tance v originálních kostýmech inspirovaných dobou, kdy dámy byly „prudce“ ele-gantní, pánové byli dvorní a opravdoví gentlemani a za vším stála noblesa. Repertoár zahrnuje živé, dynamické tance Charleston a Swing, při nichž zažijete atmosféru ta-nečních klubů a sálů a eleganci dob dávno minulých. Program je vhodný na reprezen-tativní plesy, dobové akce, firemní rauty, společenské a kulturní události.

Cena vystoupení: Dle délky, počtu párů atd.

 

TÉMATICKÉ TANCE

Na plovárně - Retro taneční show v plavkách

Je retro taneční show stylizovaná do první poloviny minulého století, nebo chcete-li do První republiky. 20.léta byla bohatou inspirací pro toto taneční představení s letní tématikou retro plováren a lázní. Tanečnice tančí v originálních plaveckých úborech y první poloviny minulého století. Program je připraven jako kabaretní vystoupení se stylovými doplňky jako plavecké kruhy a další.

Charleston - 20's a Great Gatsby show

Charleston a 20.léta 20.století. Nechte se unést divokým a nevázaným tancem, kte-rým charleston byl a stále je. Krásné tanečnice charlestonu Vám představí tento ta-nec v několika choreografiích a kostýmových výpravách. Kostýmy, které na charles-ton používáme, jsou šity přesně dle původních dobových předloh včetně doplňků a účesů.

1910 Pepíci aneb tance pražské galérky

Tance ze staré Prahy. Naši tanečníci a tanečnice Vám zatančí staročeské tance z praž-ských putik a hospod. Sprostonárodní tance a písně v autorských choreografiích.

Lze zdělat i módní přehlídku

Móda za První republiky aneb 1900 - 1940

Originální kousky ze skříní našich dědečků, babiček, prababiček i praprababiček. Módní přehlídka zaměřená na pánskou i dámskou módu z let 1900 - 1940.

Délka vystoupení: dle potřeby

Cena vystoupení: dle počtu tanečnic, typu akce

 

 

 

DIVADLO NA CHůDÁCH

Obří socha – největší a věrná loutka T.G. Masaryka

- opravdový kolos 5 až 10m vysoký

- sedící na křesle

- umí se překlonit i vstát

- je pojízdná

- je možné s ní do průvodu

- je možné dělat zastávky po městě

- pod ním je velké loutkové a činoherně novo cirkusové divadlo

- v obřím „kukátku“ se hrají příběhy k tématu – pro děti i dospělé…

- samo nasvětlená

- může hodovat a diskutovat s diváky

- popř. „jezdit“ na koni

- může si hrát s dětmi hry

- na celý den – více dnů

- za jakéhokoliv počasí

Cena: dohodou dle délky akce novinky facebook G+ Youtube
[CNW:Counter]