home

Taneční škola - pražská konzervatoř

otevřít otevřít otevřít

Informace:

Tance v originálních kostýmech inspirovaných dobou, kdy dámy byly „prudce“ elegantní,pánové byli dvorní a opravdoví gentlemani a za vším stála noblesa.

Repertoárzahrnuje živé, dynamické tance Charleston a Swing, při nichž zažijete atmosféru tanečních klubů a sálů a eleganci dob dávno minulých.

Program je vhodný na reprezentativní plesy, dobové akce, firemní rauty, společenské a kulturní události.

 

  • Cena vystoupení: Dle délky, počtu párů atd.

Tance:

Tance 20. – 30. let 20. století

  • Tance v originálních kostýmech inspirovaných dobou, kdy dámy byly „prudce“ elegantní, pánové byli dvorní a opravdoví gentlemani a za vším stála noblesa.
  • Repertoár zahrnuje živé, dynamické tance Charleston a Swing, při nichž zažijete atmosféru tanečních klubů a sálů a eleganci dob dávno minulých.
  • Program je vhodný na reprezentativní plesy, dobové akce, firemní rauty, společenské a kulturní události

 

Renesanční tance  - balletto, vznešené, reprezentativní, ale i veselé, hravé, rozverné tance 16. století. Některé tance jsou jednoduché, dají se naučit pouhým „odkoukáním“ a lze do nich zapojit obecenstvo. Jiné jsou dosti složité a vyžadují přesné provedení při zachování autenticity renesančních kroků.

 

  • Repertoár zahrnuje kromě dvorských tanců, scénické zpracování středověkých lidových tanců s živou veselou atmosférou středověkých hospod a také choreografie inspirované improvizovaným divadlem renesanční Itálie. Baletní pantomima s koketní Colombinou, mazaným Harlekýnem, zhrzeným milovníkem Pierotem a vychloubačným Capitanem je milou rozpustilou zábavou.

 

Barokní tance– tance z období 17. a 18. století, které vnikaly za panování „Krále Slunce“ Ludvíka XIV. Nabízíme rekonstrukce tanců na základě dochované taneční notace (grafický zápis dobové choreografie), ale i možnost vytvořit choreografii zcela novou inspirovanou barokní technikou. Ojedinělý zážitek a okouzlení barokní atmosférou je umocněn nádhernými dobovými kostýmy.

 

  • Repertoár zahrnující jednotlivé tance nebo tematická pásma je vhodný na reprezentativní plesy, dobové akce, firemní rauty, společenské a kulturní událostinovinky facebook G+ Youtube
[CNW:Counter]